Powstaje Delegatura Ziemi Św. w Chorzowie


W poniedziałek, 7. września  2015 r. zostały rozpoczęte prace budowlane w części klasztoru w Chorzowie Klimzowcu, która od oddania tego budynku w latach 80-tych do użytku aż do dziś nie została nigdy ukończona. Pomieszczenia trzeba było najpierw oczyścić z zalegających śmieci, następnie wykonać wylewkę na podłogę (22.08.br.), poczekać kilkanaście dni aż zastygnie.

W końcu prace ruszyły i szybko postepują naprzód. Postawiono już ścianki działowe, potrzebne było zaizolowanie i umocnienie mocowań okien i drzwi, poprowadzenie nowej instalacji elektrycznej (użytkowanie starego okablowania powodowałoby wybijanie korków) itd.

Dziś zainstalowane zostały zawory na rurach centralnego ogrzewania, by w trakcie dalszych prac, po umocnieniu bocznych ścian, można było zainstalować kaloryfery. Jak zatem widzicie cały zakres prac potrzebnych do ukończenia tego dzieła jest ciągle przed nami. Brakuje tylko sponsorów, ale jeśli to dzieło Boże – to Pan zaradzi.

Pozdrawiam Was serdecznie

Feliks ofm


   A Tak wyglądały zaś ściany przed remontem. Obok cegieł znajdujemy tu także kamienie i pozostałości – odpadki z budowy kościoła.