Pielgrzymka Meksyk – Kuba XI 2015 r. zakończona

799px-Basilica-PlazaMariana_ZUMJDBCCała masa wrażeń. Warto było wybrać się na tę pielgrzymkę. Udało nam się nie tylko planowo być w Guadalupe, ale również „zakosztować” smaku tego sanktuarium. Byliśmy w nim aż 3 razy po 2-3 godziny. Więcej szczegółów pojawi się później na stronach z postami.

Pozdrawiam raz jeszcze wszystkich pielgrzymów i towarzyszące poprzez tę stronę osoby.

6.11 DZIEŃ 1: WYLOT –

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – paszportowa, wylot do miasta Meksyk. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

7.11 DZIEŃ 2: – CITY TOUR – PLAC TRZECH KULTUR – BAZYLIKA –

Śniadanie. Przejazd do Katedry w mieście Meksyk . Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Rivera. Przejazd na Plac Trzech Kultur – miejsce gdzie Jan Diego zdawał relację z objawię biskupowi Zumarraga. Przejazd do Bazyliki – zapoznanie z kompleksem, msza święta w kaplicach górnych. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

8.11 DZIEŃ 3 : MUZEUM ANTROPOLOGII – COYOACAN – XOCHIMILCO

Śniadanie. Przejazd do największego Muzeum Kultur Prekolumbijskich. Dwugodzinna wizyta. Dzielnica Coyoacan – typowy targ meksykański. Przejazd do Xochimilco – obiad na łodziach + pięć piosenek los mariachis. Przejazd do hotelu w Puebli, zakwaterowanie.

9.11 DZIEŃ 4: MEKSYK – CHOLULA – TONATZINTLA – TAXCO –

Śniadanie, wizyta centrum Puebli, zwiedzanie Cholula i Tonatzintla, przejazd do Taxco. Wizyta w sklepie ze srebrem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja

10.11 DZIEŃ 5: TAXCO – CACHUAMILPA – MEKSYK –

Śniadanie, wjazd garbuskami do centrum Taxco. Jaskinie Cacahuamilpa. Powrot do miasta Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

11.11 6 DZIEŃ MEXICO CITY – HAWANA –

Śniadanie typu box lunch, przejazd na lotnisko w Meksyku, przelot do Hawany . Transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie – odpoczynek, kolacja w hotelu.

12.11 7 DZIEŃ HAWANA –

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Hawany – stare miasto i miasto współczesne, m.in.: 4 Place Hawany, Katedra, Malecon, przejazd do Finca Vigia – ulubione miejsce Ernesta Hemingueya, muzeum rumu – Havana club, ulubione restauracje Hemingueya – Bodeguita i Floridita. Kolacja w hotelu. Czas wolny.

13.11 8 DZIEŃ DOLINA VINALES –

Śniadanie. Przejazd do Doliny Viñales, fabryka tytoniu, słynny Mural Prehistorii, rejs rzeką podziemna w Cueva del Indio. Obiad w czasie zwiedzania. Powrót do hotelu.

14.11 9 DZIEŃ TRINIDAD –

Śniadanie. Wyjazd do Parku Montemar – rejs po lagunie zamieszkanej przez Indian Tainos, wizyta na farmie krokodyli, przejazd do hotelu w Trinidad.

15.11 10 DZIEŃ TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

Śniadanie. Wizyta Trinidad, krótki odpoczynek w barze Canchanchara – degustacja lokalnego drinka w rytmach muzyki kubańskiej. Przejazd do Santa Clara – krótka wizyta w Mauzoleum Che Guevary i pomnik uśmiechniętego Papieża, przypominający niezapomnianą dla Kubańczyków . Przejazd do Varadero na plażowanie. Hotel z opcją All inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski i napoje w cenie).

16.11 11 DZIEŃ VARADERO – Plażowanie.

17.11 12 DZIEŃ VARADERO – Plażowanie.

18.11 13 DZIEŃ VARADERO – WYLOT – Wyjazd w nocy na lotnisko do Hawany. Wylot do Meksyku. Śniadanie w lokalnej restauracji. Przejazd do Bazyliki. Msza święta. Po południu zakwaterowanie w hotelu. Wczesna kolacja. Odpoczynek.

19.11 14 DZIEŃ Meksyk – Teotihuacan – lotnisko

Śniadanie. Msza święta w Katedrze. Przejazd do Teotihuacan – zwiedzanie i wejście do Piramidy Słońca i Księżyca. Pałac Pierzastych Muszli, Pierzastego Węża. Warsztat obsydianu z degustacją tequili i pulque. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski.

20.11 14 DZIEŃ PRZYLOT

Lądowanie w Polsce.

Altar_Basilica_of_Lady_Guadalupe+48888778830;  felix@onet.eu

        „Pokój i Dobro”

o.Feliks Rachwalik OFM