Uwaga! Pielgrzymka do Grecji! Ruszamy???

1. Dzień 22.09.2022         WARSZAWA – ATENY

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa, wylot do Grecji. Przylot do Aten (ok 21:45), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Atenach. (-,-,K)

2. Dzień 23.09.2022         ATENY – TERMOPILE – DELFY

Śniadanie. Zwiedzanie Aten: zobaczymy zmianę warty pod Parlamentem (przy Grobie Nieznanego Żołnierza), Stadion Panatenajski, tryptyk Ateński, Łuk Cesarza Hadriana. Msza święta w Katedrze ok 10:30, zwiedzanie Akropolu i Areopagu, skąd przemawiał do Ateńczyków św. Paweł. Przejazd w stronę Termopil, do historycznego miejsca bitwy miedzy Grekami i Persami. Postój pod pomnikiem Króla Sparty – Leonidasa. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg w Delfach. (Ś,-,K)

3. Dzień 24.09.2022         DELFY – KALAMBAKA

Śniadanie. Zwiedzanie Delf, które uważane były za Środek Ziemi. Tu słynna Wyrocznia delficka przepowiadała przyszłość, tutaj także odbywały się słynne Igrzyska pytyjskie. Były one drugim co do ważności po igrzyskach olimpijskich wydarzeniem o charakterze religijno-sportowym w starożytnej Grecji. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na kolację i nocleg w Kalambace. (Ś,-,K)

4. Dzień 25.09.2022         KALAMBAKA – METEORY –  VERIA – TESALONIKI 

Msza święta w hotelu. Po śniadaniu przejazd w monumentalne Meteory. Objedziemy szczyty skalnych turni, tak, aby każdy mógł zobaczyć 6 zachowanych do dnia dzisiejszego monastyrów. Wchodząc do bizantyjskiej cerkwi, zwiedzimy jedno z najważniejszych muzeum oraz refektarz. Przejazd przez Verie na północ. Krótki postój przy ołtarzu świętego Pawła. Przejazd do nieformalnej stolicy północnej Grecji i jednego z piękniejszych miast Hellady – Tesalonik, które były jedną z pierwszych gmin chrześcijańskich, do której święty Paweł skierował dwa ze swoich listów i dwukrotnie ją odwiedził. Zobaczymy m.in. takie budowle jak: Biała Wieża – symbol miasta oraz zabytki bizantyjskiej i wczesnochrześcijańskiej architektury wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wśród których jednym z najcenniejszych jest Bazylika św. Dymitra z zespołem katakumb, w których więziono świętego, Łuk i Mauzoleum Galeriusza – późniejszy kościół św. Jerzego. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w Tesalonikach. (Ś,-,K)

5. Dzień 26.09.2022         TESALONIKI  – KAVALA – FILIPPI – RIWIERA OLIMPIJSKA

Śniadanie. Przejazd do Kavali, miasta do którego dotarł św. Paweł wraz z Sylasem i Tymoteuszem podczas swej pierwszej podróży do Europy (pomnik świętego Pawła, stary port i akwedukt) oraz do Filippi – starożytnego miasta Filipa Macedońskiego, które trzykrotnie odwiedził św. Paweł i którego mieszkankę – Lidię ochrzcił jako pierwszą Europejkę, a do mieszkańców – Filipian skierował jeden ze swych Listów. Zobaczymy teren wykopalisk ze śladami starożytności: forum, amfiteatr, dwie bazyliki oraz kryptę – prawdopodobne „więzienie św. Pawła”. Msza święta w Filippi. Przejazd na Riwierę Olimpijską na kolację i nocleg. (Ś,-,K)

6. Dzień 27.09.2022         RIWIERA OLIMPIJSKA – PELOPONEZ – MYKENY – NAFPLIO – TOLO

Wczesne śniadanie. Wyjazd na Peloponez. Po drodze zwiedzanie Myken, korzeni naszej kultury, z monumentalnym grobowcem Agamemnona. Przejazd do Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji, spacer po starówce. Msza święta, kolacja i nocleg w hotelu w Tolo. (Ś,-,K)

7. Dzień 28.09.2022         TOLO

Śniadanie. Dzień wolny, czas na wypoczynek. Dla chętnych, fakultatywnie rejs na najpiękniejsze wyspy zatoki sarońskiej: Hydre i Spetses. Kolacja i nocleg w hotelu w Tolo. (Ś,-,K)

8. Dzień 29.09.2022         TOLO – KORYNT – WARSZAWA

Śniadanie, a po nim wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Starożytnego Koryntu, który kojarzony jest głównie ze św. Pawłem i jego ewangelizacją Europy. Tutaj założył największą gminę żydowską i tutaj spędził, aż 18 miesięcy. Zwiedzimy agorę z bemą (mównicą), z której przemawiał do Koryntian, zobaczymy świątynię Apollona z VI w p.n.e., poznamy historie Heter, które służyły Afrodycie. 
Postój nad Kanałem Korynckim, który jest fenomenem stworzonym przez człowieka. Łączy dzisiaj 2 morza: Jońskie z Egejskim oraz skraca podróż statkom z Europy do Afryki. Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski. (Ś,-,-)

Szczegóły i zapisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.