Pielgrzymki ogólnie

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Ziemi Św. Ta ziemska ojczyzna Jezusa Chrystusa pociąga i jednocześnie pomaga zrozumieć i przyswoić naukę Jezusa Chrystusa. Jeśli chciałbyś udać się do Ziemi Św. to wybierz się z nami. Franciszkanie to zakonnicy, którzy od XIII wieku przebywają nieprzerwanie w Ziemi Św. Nasi współbracia nie pozostawili chrześcijan tam mieszkających nawet w czasach, gdy groziły im prześladowania. Częstokroć narażali własne życie, by wytrwać w ziemskiej ojczyźnie Pana. Cieszą się zatem zaufaniem lokalnej ludności i przywilejami papieskimi, przyznanymi w dowód wdzięczności za organizowanie życia chrześcijańskiego przez poszczególnych papieży.

Pielgrzymka do Ziemi Św. wiąże się nie tylko z aspektem umartwienia i modlitwy, ale także z koniecznością poznania realiów życia z czasów naszego Pana. Nasi przewodnicy – też Franciszkanie, są do tego najlepiej przygotowani. Każdy z nich nie tylko studiował Pismo św. i archeologię biblijną, ale także doświadczył na własnej skórze atmosfery Ziemi Św. poprzez przebywanie i zamieszkiwanie w tym niezwykłym miejscu świata.

Nasze pielgrzymki może nie są najtańsze na rynku pielgrzymkowym, ale z całą pewnością warto wydać trochę więcej funduszy zamawiając wyjazd tam, niż dodawać w trakcie jego trwania w poszczególnych miejscach za nieprzewidziane atrakcje. Nasi pątnicy znajdują również czas na odpoczynek w najgorętszej porze dnia, gdyż w cenie pielgrzymki uwzględniono także obiady (nie ma więc obaw, że ktoś w skutek osłabienia czy oszczędności opadnie z sił). Zapewniamy wizyty także w miejscach, gdzie inni nie docierają (bo trzeba np. kupić bilet – więc niektóre biura podróży z tych miejsc rezygnują, próbując za wszelką cenę obniżyć koszta wyjazdu).

Jadąc z nami nie musisz przejmować się o takie rzeczy – wszystko już zostało uwzględnione w kosztach pielgrzymki. Istotne jest byś wyruszył z nami z dobrym humorem i pozwolił Pismu Św. przemawiać do Twojego serca.

Chcesz wyruszyć do Ziemi Św.? Zobacz z jakimi grupami wyjeżdżam.

Jeśli chciałbyś jakiś niestandardowy program, to proszę o kontakt, pisz na adres: felix(at)onet.eu

Pozdrawiam

o. dr Feliks Krzysztof Rachwalik OFM

wykladowca Egzegezy ST oraz Teologii Biblijnej w WSD OFM Katowice-Panewniki, Delegat Ziemi Św. Prow. Wniebowzięcia NMP w Polsce, przewodnik po Ziemi Św., rekolekcjonista