Pielgrzymka do Japonii – śladem św. Maksymiliana Kolbe

Witam bardzo serdecznie! Po długim okresie oczekiwania mam dla Was wspaniałą wiadomość. Ruszamy na pielgrzymkę do Japonii. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje data dokonania zadatku w poczet kosztów (300 zł). Zapisy przyjmuje o. Feliks (888778830 – felix(małpka)onet.eu). W przypadku niedostępności proszę o telefon na nr w Izraelu +972 55 993 7709. W ramach pielgrzymki m.in. klasztor. o. Kolbego w Japonii oraz ciekawe sanktuarium w Akita, miejsce objawień Matki Bożej (na zdjęciu). Zapraszam na tę wspaniałą przygodę pielgrzymkową…

Cieszę się, że mogę zakomunikować także, iż naszym przewodnikiem będzie pan Jacek Bukowski, którego już znamy z pielgrzymki do Chin. Szczegóły pielgrzymki:

TERMIN: 19-26.10.2018 r.

PROGRAM:

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawy, przelot do Japonii.

Dzień 2 Przylot do Tokio, przejazd do hotelu w centrum miasta. Spacer po Tokio, przejazd do najbardziej reprezentacyjnej części stolicy Japonii: plac przed Pałacem Cesarskim. Słynny „podwójny” most Nijubashi wraz z widokiem na zabudowania pałacowe (głównej rezydencji Cesarza Japonii). Spacer przez biznesową dzielnicę Otemachi i Marunouchi do luksusowej dzielnicy Ginza. Podziwianie jednej z największych metropolii świata z wieży Tokio Tower, wizyta w Świątyni Zojoji – zapoznanie się z kulturą buddyjską. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 Po śniadaniu przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie na terenie Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza św., zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg.

Dzień 4 Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu: cela w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, hipocentrum wybuchu bomby oraz spacer do Parku Pokoju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, możliwość zdrowotnych kąpieli w onsenach.

Dzień 5 Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Następnie przejazd do katedry św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Msza św., po południu spacer wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion. Zapoznanie się z tradycyjną zabudową dawnej stolicy państwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer przez charakterystyczne pomarańczowe bramy tori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Następnie przejazd pociągiem Shinkansen do Akity, miejsca objawień Matki Bożej. Wieczorem wizyta w kościele św. Augustyna, Msza św., pomnik męczenników chrześcijańskich północnej Japonii. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Śniadanie, pobyt w Akicie. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym Agnieszce Katsuko Sasagawa objawiła się Matka Boża. Słynna figura Matki Bożej płaczącej z Akity. Objawienia z 1973 r. określane są jako kontynuacja objawień fatimskich. Czas na prywatną modlitwę. Po południu powrót Shinkansenem do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu, następnie przejazd do Shinjuku. Wjazd na 45 piętro ratusza tokijskiego, pożegnalny widok na Tokio. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 Śniadanie i wyjazd na lotnisko. Lot powrotny do Polski.

CENA: 10 900 PLN

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Polska – Japonia – Polska,
 • 6 noclegów w hotelach 3*/4*, pokoje 2 lub 3 osobowe,
 • śniadania i obiadokolacje wg programu,
 • bilety wstępów według programu,
 • przejazdy pociągami zgodnie z programem,
 • opieka duchowa kapłana,
 • przewodnik w językiu polskim na całej trasie pielgrzymki,
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.

Cena nie zawiera:

 • koszty realizacji programu, bilety wstępu, lokalni przewodnicy, audio guide, (25000 jenów to ok. 222 usd) płatne u przewodnika na miejscu,
 • pokój jednoosobowy 500 USD,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,
 • fundusz gwarancyjny 13 PLN.

Sugestia:

 • sugerujemy zabrać min. 150 euro kieszonkowego dla własnych potrzeb,
 • polecamy zabrać ze sobą skarpetki do zwiedzania miejsc w których należy ściągnąć obuwie,
 • paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu,
 • obiadokolacja oznacza posiłek w porze obiadu lub kolacji.