Pielgrzymki do Ziemi Św.

Zapraszam do pielgrzymowania z grupami, które będę oprowadzał. Biuro Podróży, z którym współpracuję to Galilea Travel +48 516 145 668.

Terminy pielgrzymek (o program i cenę zapytaj telefonicznie):

6-14.10.2019 r. – Izrael

11-18.01.2019 – Izrael

18-25.01.2020 r. – Izrael z Jordanią

25.01.–01.02.2020 r. – Izrael z Jordanią

09.-16.03. – Izrael

15-22.08.2020 – Izrael

Pozdrawiam franciszkańskim „Pokój i Dobro”!

Przykładowy plan pielgrzymki obejmuje:

IZRAEL

1. dzień KATOWICE – TEL AVIV

Spotkanie pielgrzymów na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Lądowanie w Tel Avivie. Przejazd do Nazaretu. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

2. dzień HAJFA – NAZARET

Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor. Sanktuarium Przemienienia. Hajfa. Góra Karmel – Sanktuarium Stella Maris. Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Nazaret: Grota i bazylika Zwiastowania NMP, kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

3. dzień NAZARET – KAFARNAUM

Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha: kościół Rozmnożenia Chleba i kościół Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Przepłynięcie statkiem po jeziorze Genezaret. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

4. dzień JERYCHO – MORZE MARTWE – BETANIA – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd do Jerycho – panorama Góry Kuszenia i sykomora. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Betania. Sanktuarium Łazarza, Marty i Marii. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5. dzień – BETLEJEM – JEROZOLIMA – ŚW. GÓRA SYJON

Śniadanie. Wizyta w Betlejem. Początek na Polu Pasterzy w miejscu, gdzie Anioł ogłasza Dobrą Nowinę. Przejazd pod Bazylikę Bożego Narodzenia, miejsce gdzie znajduje się czternastoramienna gwiazda – tu na świat przyszedł Jezus. Następnie wizyta w Grocie Mlecznej – miejsce, do którego pielgrzymują kobiety, by modlić się o dobre macierzyństwo. Przejazd do Jerozolimy, Ściana Płaczu – jedyna zachowana do dnia dzisiejszego pozostałość Świątyni Jerozolimskiej. Przejście do wieczernika przez żydowską dzielnicę Jerozolimy. Wizyta w Opactwie Zaśnięcia NMP. Następnie Synagoga monumentu Króla Dawida. Przejście do kościoła Św. Piotra in Gallicantu – miejsce płaczu św. Piotra po zaparciu się Jezusa. Kolacja i nocleg w Betlejem.

6. dzień – JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – EIN KAREM

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną – wizyta w miejscu Wniebowstąpienia Pańskiego. Przejście do kościoła Pater Noster, a potem zejście drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – tu Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca – ogród Getsemani i Bazylika Narodów, czyli kościół Agonii Chrystusa. Potem nawiedzenie Grobu NMP – kościół prawosławny i Grota zdrady Judasza. Przejazd do Ain Karem. Kościół św. Jan Chrzciciela – miejsce jego narodzin. Wizyta w Kościele Nawiedzenia – miejsce spotkania NMP-y ze Św. Elżbietą. Kolacja i nocleg w Betlejem.

7. dzień – JEROZOLIMA – STARE MIASTO

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Bożego Grobu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

8. dzień TEL AVIV – KATOWICE

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo biletowa, wylot do Katowic. Zakończenie pielgrzymki.

IZRAEL i JORDANIA

1. DZIEŃ: KATOWICE – TEL AVIV – BETLEJEMZbiórka na lotnisku, odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Izraela. Kolacja i nocleg w Betlejem.
2. DZIEŃ: BETLEJEM – AIN KAREMŚniadanie. Wizyta w Betlejem. Początek na Polu Pasterzy. Przejazd pod Bazylikę Bożego Narodzenia. Następnie wizyta w Grocie Mlecznej. Przejazd do Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
3. DZIEŃ: GÓRA OLIWNA – JEROZOLIMA – SYJONŚniadanie. Przejazd na Górę Oliwną – panorama na miasto. Wizyta w kościele Pater noster i w miejscu Wniebowstąpenia Pańskiego. Potem zejście drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – tu Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca – ogród Getsemani i Bazylika Narodów, czyli kościół Agonii Chrystusa. Ściana Płaczu – jedyna zachowana do dnia dzisiejszego pozostałość Świątyni Jerozolimskiej. Przejście do Wieczernika przez żydowską dzielnicę Jerozolimy. Wizyta w Wieczerniku i Opactwie Zaśnięcia NMP. Następnie Synagoga monumentu Króla Dawida. Kolacja i nocleg w Betlejem.
4. DZIEŃ: STARE MIASTO – MORZE MARTWE – BETLEJEM Śniadanie. Przejazd do Bramy Lwów. Wizyta w Kościele Świętej Anny. Przejście i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza święta i zwiedzanie Bazyliki Bożego Grobu. Przejazd nad Morze Martwe. Relaksująca Kąpiel. Kolacja i nocleg w Betlejem.
5. DZIEŃ: NAZARET – KANA GALILEJSKA – JEZIORO GALILEJSKIE – AMMANWczesne śniadanie. Przejazd do Nazaretu wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Potem nawiedzenie Sanktuarium w Kanie Galilejskiej. Wizyta na Górze Błogosławieństw. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.
6. DZIEŃ: AMMAN – MADABA – BETANIA ZA JORDANEM – WADI MUSA Śniadanie. Przejazd przez Amman – panorama miasta. Przejazd do Madaby – miasta Chrześcijan. Wizyta w Cerkwi Św. Jerzego, gdzie znajduje się mozaikowa podłoga z lokalizacjami miejscych. Następnie wizyta na Górze Nebo. Msza święta. Przejazd do Betanii za Jordanem. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w miejscu Chrztu Jezusa po jordańskiej stronie. Przejazd do Wadi Musa. Obiadokolacja i nocleg w Wadi Musa przy Petrze.
7. DZIEŃ: PETRA – BETLEJEMŚniadanie. Zwiedzanie Petry – starożytna metropolia na południowym szlaku karawan. Skarbiec, Grobowce Królewskie, Wąwóz Siq – to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc, które kryje w sobie skalne miasto. Przejazd na granicę jordańsko – izraelską. Kolacja i nocleg w Betlejem.
8. DZIEŃ: BETLEJEM – TEL AVIV – KATOWICEŚniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Katowic. Zakończenie pielgrzymki.

Pozdrawiam. Pokój i Dobro

o. dr Feliks K. Rachwalik OFM

delegatura-ziemi-swietej-w-chorzowie

5 komentarzy do wpisu „Pielgrzymki do Ziemi Św.”

  1. Szczęść Boże.
    Chciał bym z żoną wziąć udział w pielgrzymce do Ziemi świętej. Czy są planowane w terminie październik, listopad 2018?
    Proszę o informację jeśli takowe będą organizowane.

  2. Dzień dobry planujemy z mężem wyjazd do ziemi świetnej. W styczniu czy można prosić jakieś oferty. Jeżeli państwo mają Izraela poraz 2 to też chętnie zobaczymy oferty. I jeszcze jedno pytanie czy są wyloty z Krakowa. Dzięki. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.