O. Michael Perry powtórnie wybrany Generałem Zakonu

Bro. Michael A. Perry, OFM
O. Michael A. Perry, OFM

Po 11 dniach modlitwy, dzielenia się doświadczeniami i refleksji Kapituła Generalna Zakonu Braci Mniejszych wybrała powtórnie O. Michael’a Perry Ministrem Generalnym Zakonu.

Zjednoczeni w Asyżu, kolebce całego Zakonu, ojcowie kapitulni musieli podjąć decyzję czy potwierdzić O. Perry’ego jako przewodnika dla Franciszkanów. Ostatnim razem został wybrany jako Minister Generalny Zakonu Braci Mniejszych w 2013 r. by dopełnić sześciolecie po dokonaniu nominacji byłego Generała (O. Carballo) na urząd Sekretarza Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Urodzony w Indianapolis (USA) w 1954 r., o. Perry wstąpił do Zakonu franciszkańskiego w 1977 r., na kapłana został wyświęcony zaś w 1984. W swoim życiu był Ministrem Prowincjalnym Prowincji Najświętszego Serca Pana Jezusa (USA) i misjonarzem w Demokratycznej Republice Konga przez 10 lat.

Czekają go ważne zadania w Rzymie. Jemu właśnie są zawierzeni bracia na całym świecie i na Jego ramionach spoczywa obowiązek przestrzegania Reguły franciszkańskiej. Pragniemy mu w tym towarzyszyć poprzez modlitwę.