Uprowadzenie o. Dhiya Azziz w Syrii

47222

Późnym popołudniem w sobotę, 4. lipca 2015 r., utraciliśmy kontakt z ojcem Dhiya Azziz, irackim franciszkaninem należącym do Kustodii Ziemi Św., Proboszczem w Yacoubieh (Prowincja Idlib, dystrykt Jisr al Chougour w Syrii).

Tego dnia jacyś żołnierza z niezidentyfikowanej brygady, może powiązanej z Jabhat al Nusra, przyszli, aby wezwać go na krótką rozmowę z lokalnym Emirem. Od tego momentu zaginęły jakiekolwiek jego ślady i nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, gdzie się znajduje.

Czynimy wszystko, co możliwe, aby zidentyfikować miejsce jego przetrzymywania i doprowadzić do jego uwolnienia.

Zawierzamy go modlitwom wszystkich.

Kustodia Ziemi Św.

——————————–
O. Dhya AZZIZ OFM urodził się w Mosulu, starożytnej Niniwie w Iraku, 10. stycznia 1974. Po jakichś studiach na Instytucie Medycznym w swoim mieście, rozpoczął życie zakonne i po zakończeniu nowicjatu w Ain Karem złożył pierwsze śluby zakonne 1. kwietnia 2002 r. W 2003 przeniósł się do Egiptu,gdzie pozostawał przez dłuższy czas. W 2010 powraca do Kustodii i zostaje wysłany do Ammanu. Następnie zostaje wysłany do Syrii, do miejscowości Lattakia. Z własnej inicjatywy rozpoczął posługę w miejscowości  Yacoubieh, w regionie Oront (prowincja Idlib, dystrykt Jisr al-Chougour), która stała się niebezpieczna ze względu na władzę sprawowaną tam przez Jabhat al-Nusra.