Wesołego Nowego Roku

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem” (Lb 6, 24-26)

Witam wszystkich zainteresowanych Ziemią Św.

Ostatnimi czasy, w związku z dekretem Trump’a, w różnego typu mediach słyszeliśmy o niepokojach w Ziemi Pana. Rzeczywiście sytuacja stała się niespokojna. W związku z nią jednak przełożeni Kościoła katolickiego w Ziemi Św. wydali wspólne oświadczenie, zapraszające do przyjazdu na pielgrzymkę do Ziemi Św.

Napisali: „Zapraszamy Was, abyście się nie bali i przyjechali do Ziemi Św. Możecie to uczynić ze spokojem”.

My tutaj żyjemy, obserwujemy sytuację każdego dnia i widzimy, że pielgrzymi są szanowani i kochani oraz że nie ma problemów ani niebezpieczeństwa dla pielgrzymów. Poza tym, także poprzez ten gest wiary, jakim jest pielgrzymka, dodajecie odwagi, wspieracie tę małą wspólnotę chrześcijańską, która żyje w Ziemi Św.”Oryginał możecie znaleźć na stronach Kustodii Ziemi Św.

Widzimy zatem, że można kontynuować dzieło pogłębiania wiary poprzez pielgrzymkę do Ziemi Pana. W związku ze słowami umieszczonymi u góry strony z Lb 6 życzę Wam, aby ten Nowy rok 2018 stał się rokiem pełnym łaski i Bożego uśmiechu nad każdym z Was. Szczęść Boże!!!

o. Feliks ofm