Koronawirus blokuje i otwiera… Czyżby???

Witajcie! W tym czasie nasilenia natężenia psychicznego, związanego z koronawirusem, dostrzegamy nasze zamknięcie w domach, co odczytujemy jako blokadę, związaną z koronawirusem. Czy jednak ten sam wirus powoduje nasze otwarcie? Wydaje się, że nie!

Pozwólcie jednak na małą dygresję. Kilka dni temu powrócił do nas, do Chorzowa, ojciec Samuel, który na codzień przebywa u Kapucynów na Poczekajce w Lublinie, pisze pracę doktorską. Wskutek zawieszenia wykładów na KUL-u wrócił do nas i dzięki temu dostrzegamy pewne poszerzenie naszej wspolnoty, pewne otwarcie w sytuacji zamknięcia. Cieszymy się z Jego obecności, ale dochodzi do tego jeszcze jedna kwestia.

W naszym klasztorze oprócz Delegata Ziemi Świętej i duszpasterstwa parafialnego (przy okazji podziękowania ojcu Janowi Bosko, proboszczowi, oraz ojcu Władysławowi, wikaremu parafii) istnieje także Duszpasterstwo Powołań, które pięknie się rozwija. W tym czasie zamknięcia potrzebuje jednak pomocy nas wszystkich, by na Youtube otworzyć kanał online i móc transmitować chociażby Drogę Krzyżową on-line. Jeśli więc chciałbyś pomóc to zasubskrybuj ten kanał, proszę.

Regularne przekazy online są dostępne tutaj. Zaczynamy od jutra, tj. 20.03.2020 r. od Drogi Krzyżowej.