Pomoc Ziemi Św.

W związku z brakiem pielgrzymek do Ziemi św. nasi chrześcijanie odczuwają żywą potrzebę pomocy. Od marca br. praktycznie ruch pielgrzymkowy został wstrzymany ze względu na koronawirusa. W Izraelu funkcjonuje tarcza antykryzysowa, która przewiduje zapomogę ze strony państwa Izraelskiego w wysokości 65 % ich dotychczasowych dochodów. W Autonomii Palestyńskiej takiej tarczy nie ma, a pracownicy Kustodii otrzymują wsparcie tylko z zasobów Franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej. Pojawiła się także potrzeba pomocy dla ubożejących innych mieszkańców Betlejem, którzy zgłaszają się do Franciszkanów z prośbą o pomoc. Jeśli chciałbyś i możesz pomóc możesz to uczynić w niedzielę 13.09.2020 r. składając ofiarę na Boży Grób w Jerozolimie, kolekta przełożona z Wielkiego Piątku na 13.09. przez Papieża Franciszka ze względu na pandemię.

Możesz również dokonać przelewu w dolarach amerykańskich (usd) na konto Kustodii:

Nazwa Banku: Mercantile Discount Bank Ltd.

Kod Banku: 17

Kod oddziału: 646

Adres oddziału: Agron St. 1, 9426501 Jerusalem, Israel.

SWIFT:  BARDILITXXX

Nr konta IBAN (w USD): IL870176460000003096000

Państwo : Izrael

Odbiorca: Custodia di Terra Santa

Addres odbiorcy: Saint Francis St. 1, P.O.Box 186; ‪9100101‬ Jerusalem, Izrael

Tytuł przelewu : Ślązacy – Ziemi Św.

Pamiętaj, że i Ty możesz pomóc, jeśli nie materialnie to również poprzez modlitwę. Nasi bracia codziennie modlą się w Betlejem, Jerozolimie czy w Nazarecie, jak i w innych sanktuariach w Ziemi Świętej w intencji wszystkich dobroczyńców, także tych, którzy przez drobny gest zakupu różańca czy innej pamiątki pomagają najbiedniejszym. Serdeczne Bóg zapłać…

O. Feliks Rachwalik OFM


PS. Poniżej zamieszczam podziękowania za wpłatę 2000 euro, którą za moim pośrednictwem dokonali składający ofiarę za różańce z Ziemi Świętej w Łomży, parafia Świętego Krzyża, oraz z Gorzowa Śląskiego, parafia Trójcy Świętej. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i ich duszpasterzom: Ks. Andrzejowi Godlewskiemu i Ks. Józefowi Dziukowi za wsparcie tej inicjatywy.