Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w Betlejem – życzenia

„Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: „Bóg jest z nami”. Gdy Józef zbudził się, uczynił tak, jak mu nakazał anioł Pański, i przyjął swoją żonę. Nie współżył z nią, aż urodziła Syna. I nadał Mu imię Jezus” (Mt 1, 23-25).

    Tegoroczny czas Świąt Bożego Narodzenia nie należy do przyjemnych – atmosfera pandemiczna i ograniczenia sanitarne nie sprzyjają tradycyjnemu świętowaniu! Gorzej jeszcze kształtuje się sytuacja w Ziemi Św. (brak pielgrzymów staje się także brakiem źródła utrzymania) czy też na terenach misyjnych (bogate kraje skupione są na swoich chorych, zapominając o ubogich częściach świata). 

Wejście główne do Bazyliki Bożego Narodzenia, Betlejem

    W tak doświadczanym świecie pojawia się jednak światełko nadziei – narodzenie Syna Bożego, który przyjmuje ludzką naturę. Towarzyszą Mu Maryja i Józef, i to dzięki ich zaangażowaniu Bóg może zrealizować swoje plany. I choć ich nie rozumieją to jednak akceptują. „Życie duchowe, ukazywane nam przez Józefa, nie jest drogą, która wyjaśnia, ale drogą, która akceptuje. Jedynie na podstawie tego przyjęcia, tego pojednania, możemy również wyczuć wspanialszą historię, jej głębsze znaczenie” – pisze papież w liście apostolskim „Patris corde” (pkt 4).

  Jako Delegat Ziemi Świętej pragnę życzyć Wam odwagi i zdecydowania w pomaganiu innym na wzór Św. Józefa oraz gotowości do służenia na wzór Matki Najświętszej. Niech czas Świąt Bożego Narodzenia stanie się czasem radości i pełniejszego jeszcze zaufania Panu, a zbliżający się Nowy Rok 2021 – odnowieniem indywidualnego zaangażowania w realizację Bożych planów. Niech nas w tym wspiera św. Józef, wybrany przez papieża Franciszka za Patrona ‘21.

    „Pokój i Dobro”

O. Dr Feliks Krzysztof Rachwalik OFM

Ps. Podaję kilka zdjęć z Betlejem od br. Jordana. On wraz z br. Ananiaszem zapewniają o modlitwie – pomimo pandemii trwają przy żłóbku wraz ze św. En i Matką Bożą Maryją.

1 komentarz do “Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w Betlejem – życzenia”

Możliwość komentowania została wyłączona.