Pomoc Ziemii Świętej

Od kilku miesięcy, pomimo pandemii, zachowując wszelkie obowiązki bezpieczeństwa zdrowotnego, jeżdżę po parafiach i rozprowadzam pamiątki z Betlejem, aby przyjść z pomocą chrześcijanom w Ziemi Świętej. Trwa trudny czas, wiele osób czy to z bojaźni przed chorobą czy zachowując przepisy sanitarne boi się chodzić do kościoła, stąd też pomoc ma mniejsze oddziaływanie niż w czasach przed pandemią, choć potrzeby są dużo większe.

Chciałbym z serca podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. Dochód z dystrybucji pamiątek jest w części wsparciem dla chrześcijan w Betlejem, którzy wyrabiają i sprzedają pamiątki, w części przeznaczony jest na potrzeby naszych braci – Franciszkanów w Ziemi Świętej, którzy utrzymują liczne dzieła pomocy jak szkoły czy ośrodki. W końcu trafiają także do biednych rodzin w Betlejem. Dziś chciałbym zamieścić podziękowanie z Betlejem od osób zaangażowanych w pomoc najuboższym. Wprawdzie skierowane jest na moje imię i nazwisko, jednakże bez wielu wspaniałych osób pomagających ja nie byłbym w stanie niczego zrobić.

Chciałbym przy okazji pozdrowić wszystkich pomagającym w Ziemi Świętej, gdzie na terenach Palestyny 80% chrześcijan żyje z ruchu turystyczno-pielgrzymkowego (czyli od marca ubiegłego roku są bez wypłaty).

Pozdrawiam serdecznie. Jeśli ktoś zechciałby jeszcze podzielić się jakimś chociażby wdowim groszem to zapraszam, by kliknąć tutaj.

Niech Pan Bóg błogosławi za każdy przejaw serca. Pod spodem ciekawostka z Betlejem- śnieg.