Jordania

Haszymickie Królestwo Jordanii.

Pierwsze słowo tej nazwy określa pochodzenie rodziny królewskiej, wskazując jej zależność genealogiczną od proroka Mahometa. Państwo to jest stosunkowo młode, ale zabytki starożytności, które obejmuje, są istotne z punktu widzenia historycznego.

Najpiękniejszymi miejscami wartymi odwiedzenia są:

Wąż miedziany na podwyższeniu (Lb 21,4-9). Każdy z żydów ukąszony przez węża, przemierzający pustynię wraz z Mojżeszem, jeśli tylko spojrzał na ten znak - zostawał uzdrowiony.
Wąż miedziany na podwyższeniu (Lb 21,4-9). Każdy z żydów ukąszony przez węża, przemierzający pustynię wraz z Mojżeszem, jeśli tylko spojrzał na ten znak – zostawał uzdrowiony.

Betania za Jordanem, czyli tradycyjne miejsce Chrztu Pana Jezusa; nowe zdjecia z 2020 r.

Góra Nebo;

Madaba;

– Amman.

W tym pięknym królestwie Haszymidzkim zachodzą także zmiany klimatyczne. Zobacz to.

1 komentarz do “Jordania”

  1. Quo vadis w wieku XXI?
    W ostatnich dniach pielgrzymowania do Ziemi Swietej i do Jordani pod przewodnictwem Ojca Feliksa odpowiedzielismy sobie na wyzej postawione pytanie nie tylko pod wzgledem intelektualnym ale i duchowym. Dzieki Ojcu Feliksowi, ktory wytwarzal wspaniala atmosfere, ktora to pomogla zwrocic sie do Pana czy to na Gorze Nebo, czy w Bethlehem,czy Jerusalem. To nie byla abstrakcja – to bylo glebsze poznanie Boga i wejscie w tajemnice Jego czlowieczenstwa. Dziekuje za kazda homilie, ktora byla utwierdzeniem wiary. Dziekuje za miasto Petra, ktorym zachwycaja sie ludzie wszystkich szerokosci geograficznych. Bylo imponujace pod wzgledem architektonicznym. Zachecam kazdego do zwiedzania z Ojcem Feliksem, ktory byl dusza tej pielgrzymki.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.