Witaj

Listen on Google Play Music

Witaj na stronach Delegatury Ziemi Świętej!

Kim jesteśmy? Jesteśmy Franciszkanami (Braćmi Mniejszymi). Jako Zakon podzieleni jesteśmy na prowincje, podobnie jak cały kościół na poszczególne diecezje. Każda prowincja franciszkańska na świecie wybiera swojego przedstawiciela, aby reprezentował Kustodię Ziemi Św. (to szczególna Prowincja Zakonu Braci Mniejszych – obejmuje terytoria Ziemi Św.) w danym regionie czy kraju. Reprezentanci Ci noszą nazwę Delegatów lub Komisarzy.

Delegat zatem służy szerzeniu informacji o Ziemi Św., żyjących tam chrześcijanach, ale również zajmuje się organizowaniem pielgrzymek do Ziemi Św., by mogła zostać poznana „Piąta Ewangelia” (często określa się tak Ziemię Św.).

Na stronach, które odwiedzasz, postaram się przedstawić w skrócie najważniejsze obiekty sakralne i archeologiczne na terytorium określanym mianem „Ziemi Świętej”. Znajdziesz tu także najświeższe informacje z terytoriów Izraela, Palestyny i innych państw tego regionu. Kto wie, może i zagoszczą tutaj stałe relacje naszych franciszkańskich współbraci mieszkających w sanktuariach Ziemi Św.? Zapraszam do miłej lektury i wizyty w Ziemi Św.

Jeśli chciałbyś udać się na pielgrzymkę do Ziemi Św. (i nie tylko – raz w roku organizujemy również pielgrzymkę „przez świat” – w inne rejony kuli ziemskiej) skontaktuj się ze mną, proszę. Gwarantuję, że tę pielgrzymkę zapamiętasz do końca życia, wszak to Ziemia Pana…

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że strona przypadnie Ci do gustu!

o. dr Feliks K. Rachwalik, OFM

Zmęczony, ale zadowolony

Klasztory Franciszkanów (OFM) Prowincji Wniebowzięcia NMP – Katowice-Panewniki.

Jeśli chciałbyś zasubskrybować ten kalendarz kliknij tutaj.